Kjog vizsga, kezdés 13:00
“A szóbeli vizsga előfeltétele a beugró feladatsor megoldása. 10 pontból 8 pont megszerzése sikeres beugró, 7 ponttól elégtelen. A vizsga meghirdetett kezdési időpontjában a megjelenés valamennyi feljelentkezett hallgató számára KÖTELEZŐ!”
Vizsgára jelentkezők száma 10/10
12:00-kor a várakozók száma 15. Mint kiderült, öten csak “kísérők”, ők már tegnap levizsgáztak csak a többieket kísérték el, hogy lelkiekben támogassák és adják az energiát. Közben valami perverz élvezettel mesélnek az előző beugrókról
-én egy és-t hagytam ki és megbuktatott.
– haggyad már! én kihagytam az elejéről azt hogy valamely
Kössz bazmeg, nagyon megnyugodtam!
13:10 – vizsgáztató sehol. Ennyit arról, hogy a megjelenés mindenkinek kötelező.
13:20 – végre kiosztják a tesztlapokat, 10 pontos beugró – két definíció (2 és 3 pontos) Ohhh király, tudom mindkettőt. 5 igaz-hamis. Az első tuti hamis! A második talán! A többi… fú passz. Igaz. Nem, hamis! Vagyis mégis igaz? Mindkettő lehet, olyan beugratós.
13:30 – Hupsz lejárt az idő.
14:20 – “Pista és Béla, gratulálok, Önöknek sikerült a beugró, a többiek most sajnos nem jártak sikerrel, a következő alkalommal találkozunk!” Mindezt olyan bájos mosollyal, mintha csak azt kérdezné hogy eper- csak csokiszószt kérsz a Mekis fagyira.
Hogy egytől tízig mennyire vagyok ideges ilyenkor? TIZENKILENCES!!

Kjog egyébként egy nyolcadrangú tárgya, mégis úgy kezelik, mintha fő FŐ F-Ő-! tárgy lenne. Azt hihetnéd, hogy a szadizmus célja, hogy megtanuld rendesen alkalmazni a jogszabályt, hogy az igaz-hamis feladatok egy-egy jogesetet írnak le. Hát nem. A tudakozódás eme formája csupán arra irányul, hogy Te, kedves Hallgató, képes vagy-é beseggelni 900 különböző jogforrás nevét és számát, illetve úgy kb. 100000 fogalmat meg tudsz-é tanulni szóról szóra.
Ha nem, akkor találkozunk következő alkalommal! De nincs harag, ugye?
Hát ez a seggelés ilyen formában nekem most nem sikerül. Ohh van még két hét a vizsgaidőszakból, veszek fel ismétlővizsgát! Mit nekem az 5 óra utazás és az 5000 Ft egy vizsgáért, egyszer élünk!
Neptun megnyit: láss csodát! Nincs üres hely!
Tanszéki ügyintézőt felhív. Nem, nem, nincs hatásköre bővíteni. Akkor kinek van? A tanárnak. Levél megír oktatónak: legyen oly szíves, kedves engedélyezni, hogy az engem jogosan megillető ismétlővizsgára a fennmaradó 2 hétben valamikor esetleg talán megjelenhessek. Alázatos szolgája, maradok örök tisztelettel: Hallgató.
Zárójel NYIT: Mindezt annak az oktatónak írom, aki szeptembertől decemberig szorgosan tartotta az előadásokat és a végén kiadta a tételsort. Majd vizsgaidőszak kezdetén, december 20-án körímélben közölte, hogy megírta az új jegyzetet, amit a vizsgán kérni fog, megvásárolni az egyetemi jegyzetboltban lehet. Ezt így egy egysorosban. Mit egysoros, haiku bazzeg!
Ekkor az egyetem a jegyzetbolttal együtt zárva volt egészen január 7-ig. Spórolás van – se vizsga, se ügyintézés. Első Kjog vizsga: január 7. Zárójel BEZÁR!
A hivatalos közlemény a tanszék részéről: a további vizsgaidőpontok létszámkeretei nem bővíthetők, mivel a vizsgaidőszak első hete üres járat volt, akkor kellett volna jönni vizsgázni, ha akkor eljön a hallgató, most nem kéne bővíteni.
Úgyhogy Hallgató vár türelmesen, hogy az oktató méltányosan járjon el…
Ha a tisztelt Olvasó azt hinné, ez csupán Urbán legenda, ki kell ábrándítsam, az írás megtörtént eseten alapszik. Kelt: 2013. Január 24.