Már a minimálbér-kihívás előtt is próbáltam minél tudatosabban vásárolni,odafigyelni milyen összetevőket tartalmaz az adott termék, honnan származik stb. Többször is említettem már, hogy akár az alapanyag, akár az előre feldolgozott étel kiválasztásánál fontosnak tartom, hogy azt hol szerzem be. Húst, zöldséget,gyümölcsöt a piacon, tartós élelmiszert a hiperszuperben. Ez nem egy fajta hóbort, nem vagyok időmilliomos, szimplán fontosnak tartom, hogy az alapanyag friss és olcsó legyen.
Mivel hozzám a Corvin CBA esik legközelebb, így a legtöbb esetben ott szoktam bevásárolni. Eleinte megszokásból emeltem le a polcról a márkás árut, mert elég sok negatív tapasztalat ért a nevesincs és sajátmárkás termékek kipróbálásakor. Egy korábbi spórolósabb időszakban viszont szemezni kezdtem a CBA saját márkás termékeivel – na mondom, ezt még nem próbáltam, mi baj lehet elv alapján vettem először egy zacskó tésztát. Otthon tűnt csak fel, hogy a CBA csomagolású tészta gyártója a Gyermelyi. Elkészítés után sem állagra, sem ízre nem éreztem különbséget a Gyermelyi csomagolású Gyermelyi tészta között.
Ezután próbáltam odafigyelni arra, hogy a listámon szereplő tételek esetén összehasonlítsam azt, amit automatikusan megvettem volna a CBA saját márkás termékével. Szinte minden esetben a saját márkásat tettem a kosárba. Eleinte félve próbáltam ki például a tej- vagy csomagolt hústermékeket, de a kétségeim akkor oszlottak el, mikor elfogyott otthon a hús és kénytelen voltam a CBA-ban csirkemellet venni. A hét közepén, este 7 után félve vettem meg, minőségileg mégis hibátlan és olcsó (1099 Ft/kg!) húst kaptam.
Már több mint fél éve, hogy bizonyos saját márkás termékeket napi, heti rendszerességgel fogyasztok, az egyéb, eseti vásárláskor pedig már automatikusan a CBA saját márkás terméke után nyúlok. Persze van, hogy bizonyos esetekben mérlegelek, hogy na, most nekem ez az összetevő nem tetszik benne és inkább egy diabetikus vagy kisebb szénhidráttartalmú terméket veszek meg, de a legtöbb esetben mégis a saját márkás a nyerő.
Félreértés ne essék: nincs érdekeltségem a CBA-ban 🙂 egyszerű racionális szempontok győztek meg:
– A CBA saját márkás termékeit magyar gyártók állítják elő. Ezek sok esetben a nagy piacvezető cégek is egyben. Pl. A tejtermékeket a Sole-Mizo, kenyérféléket a Ceres, száraztésztát a Gyermelyi gyártja, de a felvágottak, csomagolt húsok is a kisebb-nagyobb leinformálható magyar cégek termékei.
A magyar termékeket nem csak a mélyen buzgó hazaszeretet és a pirosfehérzöld zászlócska miatt pártolom. Sokkal egészségesebbnek tartom azt az alapanyagot ami a környékből származik, mint amit több száz, vagy több ezer kilométerről érlelőgázban, tartósítószerekkel utaztatnak.
– A sajátmárkás termék -meglepő módon – olcsóbb tud lenni a márkás terméknél. Ennek egyik összetevője, hogy nem kell külön reklámra költenie, másik már az üzlet szubjektív döntése: a minőség. Ezt többnyire az ár remekül tükrözi is. A CBA saját márkás termékei esetén nem fogunk a legolcsóbb árral találkozni. Nem 100 Forint a tej és nem 100 forint a tészta, de jó minőségű termék van a csomagolás mögött – ami még mindig jó 100-150 Forinttal olcsóbb a márkás csomagolású termékeknél. Azért ez egy nagybevásárlásnál tud némi különbözetet jelenteni!
Ár-érték arányban tehát messze a legjobb a CBA sajátmárkás termékei.
A felismerés után felkerestem az üzletet, hogy megerősítsen az észrevételekben. Választ szinte azonnal kaptam (ismét piros pont 🙂 ), segítségemre a CBA kommunikációs igazgatója lett, akinek ezúton ismét köszönöm a rám fordított időt és az információkat!
A CBA 454 fajta sajátmárkás termékkel rendelkezik, aminek a száma folyamatosan bővül. Kérdésemre, hogy nem zavaró esetleg a gyártó számára, hogy a saját terméke mellett egy polcon, mellette szerepel az általa gyártott CBA-s termék, azt a választ kaptam, hogy nem, mivel a gyártó érdeke, hogy megfelelő kapacitáson tudjon üzemelni, illetve az előállított mennyiséget el is tudja adni. Erre kiváló partner egy nagyobb üzlet, aki felvásárolja és saját neve alatt árulja. Ettől még a gyártó ugyanúgy piacra dobja saját termékét és megfelelő reklámozás mellett azt is meg fogják vásárolni.
Olcsó húsnak híg a leve?
Egy aggályom azonban még mindig volt: a húspultban a hús eredete nincsen feltüntetve. Jó minőségű, szép husik vannak kitéve, de csak sejteni lehet – az üzletpolitikát ismerve – hogy magyar húst kínálnak. Szerencsére ezt is sikerült tisztába tenni: a húsok lehetőség szerint a legközelebbi magyar beszállítótól kerülnek felvásárlásra, ezzel is rövidítik az utaztatást, hogy friss maradjon az áru.
Ellenőrzés
Ami végképp megnyugtatott, hogy a CBA kiemelt helyen kezeli a sajátmárkás termékek minőségét. Ennek érdekében félévente független céggel bevizsgáltatja termékeit, hogy az ne csupán a határértékeknek feleljen meg, hanem a fogyasztói igényeknek is megfeleljen.
Magamat ismételve: nem vagyok érdekelt a CBA reklámozásában, nem kapok kampánypénzt a népszerűsítésért 🙂 Csupán a figyelmet szeretném arra irányítani, hogy nem kell félnünk kipróbálni a saját márkás termékeket. A CBA saját márkás termékeit – már többször tesztelve – bátran merem ajánlani, hiszen amellett hogy olcsóbban tudunk vásárolni és pénz marad a tárcánkban, minőséget is kapunk hozzá. Azt meg ugye tudjuk, hogy a sok kicsi piszkosul sokra megy.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: